Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

09 luty 2023

Przebudowa stacji wodociągowej w Sokołowie Podlaskim

W środę 8 lutego br. senator Waldemar Kraska uczestniczył w podpisaniu umowy na przebudowę stacji wodociągowej w Sokołowie Podlaskim .

Na uroczystości także obecni byli: burmistrz miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Hardej, prezes PUIK Zbigniew Bocian, przedstawiciel generalnego wykonawcy inwestycji Envirotech z Poznania - Ryszard Bauza, przedstawiciele firmy SAFAGE pełniącej funkcję inspektora nadzoru, autor projektu Adam Pałkiewicz.

Na tę inwestycję miasto Sokołów Podlaski pozyskało dofinansowanie w wysokości 8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – II Edycja. Całkowita wartości inwestycji to ponad 14 mln zł. Wykonawcą będzie firma ENVIROTECH Sp. z o.o. z Poznania, na realizację zadania ma 1,5 roku.

Zakres prac będzie obejmował: 1) generalny remontu budynku wraz z ociepleniem i budową dachu w tym: przebudowę budynku technologicznego poprzez dostosowanie układu funkcjonalnego w obrębie części technologicznej do projektowanej  nowej technologii uzdatniania wody, ocieplenie ścian zewnętrznych  i stropodachu oraz rewitalizację architektury całego obiektu poprzez przykrycie  obiektu dachami czterospadowymi i nowa kolorystykę elewacji, 2) wymianę wszystkich urządzeń technologicznych Stacji, przebudowa technologii uzdatniania wody, 3) odbudowę dróg technologicznych na terenie Stacji zgodnie z projektem, 4) remont odstojnika – osadnika na ścieki z płukania filtrów.

Obecny na uroczystości senator Waldemar Kraska podkreślił, jak ważna jest przebudowa stacji uzdatniania wody dla Sokołowa Podlaskiego. - Miasto pozyskało fundusze z Polskiego Ładu na inwestycje, które są najbardziej potrzebne mieszkańcom. Generalny remont  stacji uzdatniania wody, która zaopatruje mieszkańców miasta i nie tylko oraz duże firmy jest bardzo ważny. Jako lekarz wiem doskonale, że czasami ujęcia wodne są zanieczyszczone i powodują choroby. Mamy świadomość tego jak ważna jest czysta woda dla ludzi. – mówił senator - Polski Ład służy nadrabianiu zaległości inwestycyjnych w Polskich miastach, zwłaszcza tych mniejszych, jest narzędziem wspomagającym samorządy.

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.