Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

24 kwiecień 2023

Inauguracja Jubileuszu 600-lecia Sokołowa Podlaskiego

W czwartek 20 kwietnia senator Waldemar Kraska wziął udział w inauguracji obchodów Jubileuszu 600-lecia Sokołowa Podlaskiego. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji miasta i mieszkańców w kościele księży Salezjanów. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Czynu Niepodległościowego. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Po powitaniach zaproszonych gości przez burmistrza Bogusława Karakulę odbyła się uroczysta Historyczna Sesja Rady Miejskiej Sokołowie Podlaskim.  Wszyscy biorący w niej udział radni poparli projekt okolicznościowej uchwały Rady Miejskiej. Zapisano w niej m.in., że obchody 600-lecia nadania praw miejskich trwać będą od 20 kwietnia 2023 r. do 20 kwietnia 2025 r.  W tym czasie zaplanowano:  działania edukacyjne i konferencje historyczne, wydawnictwa popularno-naukowe, wykonanie murali miejskich o tematyce historycznej, Dni Sokołowa i inne wydarzenia artystyczne, upamiętnienie dawnych społeczności miasta, rewitalizacja Sokołowskiego Szlaku Historycznego.

Wykłady na temat 600 lat miasta Sokołów Podlaski wygłosili historycy Iwona Górska i Grzegorz Ryżewski.

Po części oficjalnej nastąpiły przemówienia gości. Pan senator Waldemar Kraska powiedział m.in.  - Rocznica nadania praw miejskich jest świętem całej społeczności Sokołowa Podlaskiego, to mieszkańcy i ich losy tworzą bowiem jego historię. Historia miasta to także miejsca i budynki – niemi świadkowie działalności człowieka.

Na końcu złoży życzenia: Władzom miasta i jego mieszkańcom życzę sukcesów w każdej dziedzinie życia, realizacji przedsięwzięć, których efektem będzie podnoszenie jakości życia, tworzenia dalszych kart historii i tradycji oraz wytrwałości we wszelkich działaniach. Niech ten czas obchodów jubileuszu będzie czasem radości z dotychczasowych inicjatyw i osiągnieć. Niech będzie także czasem pamięci i wdzięczności wobec tych, którzy przez wieki tworzyli historię Sokołowa Podlaskiego.

Na uroczystości obecni byli:  parlamentarzyści: senator Maria Koc, senator Waldemar Kraska, poseł Maciej Górski, radny wojewódzki Wojciech Kudelski w imieniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, burmistrz Bogusław Karakula i zastępca Krzysztof Dąbrowski, radni miejscy z przewodniczącym Waldemarem Hardejem. Obecne były także delegacje z miast partnerskich – Dubna na Ukrainie, Jekabpils na Łotwie i Czerwionki-Leszczyny, a także samorządowcy, dyrektorów placówek miejskich i instytucji. Na sali byli też radni poprzednich kadencji, były burmistrz miasta Waldemar Witkowski.

.

 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.