Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

06 październik 2016

150 lat Szkoły w Jabłonnie Lackiej

W sobotę, 1 października szkoła w Jabłonnie Lackiej świętowała 150-lecie swojego istnienia. Na uroczystości przybyły rzesze uczniów i absolwentów, nauczycieli obecnych oraz byłych, a także zaproszeni goście. W uroczystościach uczestniczył senator Waldemar Kraska. 

O godzinie 11.00 biskup drohiczyński Tadeusz Pikus odprawił mszę świętą w intencji społeczności szkolnej, po której wszyscy zgromadzeni przeszli do budynku szkoły, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę. Następnie uczniowie szkoły odtańczyli poloneza na szkolnym dziedzińcu. Dalsza część uroczystości odbywała się na sali gimnastycznej, zgromadzonych gości powitali dyrektor ZS w Jabłonnie Lackiej Jolanta Kondraciuk, wicedyrektor Agnieszka Ratyńska i wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk.

Dyrektor Jolanta Kondraciuk przypomniała historię szkoły, wręczono także pamiątkowe statuetki byłym dyrektorom. Swój jubileusz świętowała tego dnia gazetka „Skolniak”,  pismo powołane przez Urszula Kołodziejczuk, które obecnie prowadzi Anna Kożuchowska-Kurylak Gazetka ukazuje się regularnie od 18 lat, a młodzi redaktorzy dbają o to, by było atrakcyjne dla uczniów.

Na zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie szkoły  zaprezentowali program artystyczny, wystąpił także Zespół „Jabłoniacy. Później były spotkania w gronach klasowych, oraz piknik z grochówką, którą serwowali strażacy z OSP Jabłonna.

Poniżej życzenia, które przekazał senator Waldemar Kraska wraz z kwiatami na ręce dyrekcji: 

                                                                                                                    

Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice,

Uczniowie  Zespołu Szkół

w Jabłonnie Lackiej,

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół

Szkoły w Jabłonnie Lackiej

 

Szanowni Państwo,

Z okazji Jubileuszu 150-lecia Szkoły w Jabłonnie Lackiej składam gratulacje i wyrazy uznania Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Rodzicom i Uczniom za dotychczasowe osiągnięcia oraz życzę zapisywania dalszych długich i pięknych kart swojej historii.

Dzisiejszy Jubileusz skłania do podsumowań, określenia dorobku i zasług dla tych, którzy w tej  szkole uczyli i do niej uczęszczali. Działalności szkoły nie da się ocenić w liczbach, gdyż jej skutki wyrażają się w rozwoju osobowości, kształtowaniu charakteru i kultury zachowań. To tutaj bowiem młodzi ludzie ugruntowują swoje systemy wartości

Życzę Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu, aby Szkoła rozwijała się jak dotąd, dostosowując do wyzwań nowych czasów oraz przygotowywała do dalszej nauki oraz godnego i odpowiedzialnego życia. Poprzez swoją codzienną pracę umożliwiacie Państwo zdobywanie wiedzy i mądrości życiowej, za co pragnę serdecznie podziękować. Wszystkim Uczniom życzę radości i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy, która pozwoli na dalsze kształcenie, a później realizowanie marzeń i ambicji zawodowych. Całej Społeczności Szkolnej życzę harmonijnego rozwoju szkoły, wielu sukcesów dydaktycznych, satysfakcji z pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 

Jestem przekonany, że dzisiejszy Jubileusz stanie się niezwykłym przeżyciem, a wyzwania współczesnej cywilizacji będą podejmowane z pogodą ducha i otwartością na pokonanie trudów życia.

Foto: B.G.

Foto: B.G.

 

 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.