Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

24 listopad 2016

Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów

22 listopada 2016 r. w Siedlcach w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych  odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. 

Stypendia przyznawane są raz w roku po spełnieniu szczegółowych wytycznych: ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty stanowi, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły - umożliwiającej uzyskanie świadectwa dojrzałości - który "...otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre." Stypendium przyznawane jest jednemu uczniowi z danej szkoły, na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

Senator Waldemar Kraska na tę okoliczność wystosował list gratulacyjny do wyróżnionej młodzieży, który odczytała Elwira Hawryluk pracownik biura:

Sz. P.

Adam Skup

Dyrektor Delegatury w Siedlcach

Kuratorium Oświaty w Warszawie

                                                                                 

Szanowny Panie Dyrektorze,

Szanowni Państwo

Droga Młodzieży

 

Serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów, jednak inne zobowiązania uniemożliwiły mi osobiste uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Droga Młodzieży wasza całoroczna praca została nagrodzona. Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie a przede wszystkim miłość do tego co się robi.

Żyjemy dzisiaj w czasach, w których edukacja i nauka, zawsze przecież ważne i cenione, nabrały znaczenia większego niż kiedykolwiek. Dlatego naszym najbardziej cennym kapitałem są otwarte umysły młodzieży. Coraz częściej, co napawa optymizmem, młodzi Polacy zdają sobie sprawę, że współczesny świat wymaga od nich nie tylko pełnego, wszechstronnego wykształcenia, ale i bogatej osobowości, wrażliwej na prawdę, piękno, wolność i tolerancję. Zadaniem każdej szkoły jest propagowanie takich właśnie wartości, jest kształtowanie ludzi o światłych  i wrażliwych sercach.

Życzę Państwu, aby ta wspaniała szkoła rozwijała się tak jak ostatnio. Natomiast osobom, którym zostały wręczone dyplomy potwierdzające nadanie  stypendium Prezesa Rady Ministrów życzę wspaniałych osiągnięć naukowych i dydaktycznych.

 

                                                                                             Z wyrazami szacunku

                                                                                               Waldemar Kraska    

                                                                                    Senator Rzeczypospolitej Polskiej

                                                                                             

Siedlce, 22 listopada  2016 roku

Foto: www. siedlce.pl

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.