Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

22 grudzień 2016

Senackie spotkanie opłatkowe

21 grudnia 2016 r., senator Waldemar Kraska wziął udział w spotkaniu opłatkowym w Senacie . Organizatorem spotkania był marszałek Stanisław Karczewski, uczestniczyli w nim senatorowie i pracownicy Kancelarii Senatu oraz  ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Mołdawii Artur Michalski. 

„Czas świąt to taki czas w którym powinniśmy się cieszyć, że możemy spędzić go z rodziną, porozmawiać o sprawach rodzinnych i zasiąść przy wspólnym stole” – mówił marszałek. Marszałek Karczewski podkreślił, że jest to czas, w którym powinniśmy spojrzeć w oczy również oponentom  politycznym i złożyć im wszystkim życzenia dobrych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.  Słowa podziękowania marszałek Karczewski skierował do pracowników Kancelarii Senatu. Dziękował za profesjonalizm i wytężoną pracę, często do późnych godzin nocnych. Marszałek podziękował też senatorom za to, że Izba w spokojnej atmosferze pracowała na ostatnim w tym roku posiedzeniu. „Wczoraj i dziś pokazaliśmy Polsce, pokazaliśmy tym, którzy na nas patrzą, często krytycznie, że działalność polityczna może być prowadzona na wysokim poziomie” – mówił. Marszałek Karczewski życzył wszystkim uczestnikom spotkania spokoju i dobrego nowego roku, a dziennikarzom - dobrych kontaktów i współpracy z Senatem.

Modlitwę w intencji senatorów i pracowników odmówił  metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Podkreślił, że przybył z dwóch powodów. Po pierwsze, aby pobłogosławić opłatek i podtrzymać ten polski zwyczaj dzielenia się nim. Po drugie, będąc pięć dni temu Sejmie, a teraz w Senacie jest w miejscach najważniejszych dla Polski. „Tutaj stanowi się prawo, stanowi się o teraźniejszości i przyszłości, która wynika z Waszej pracy” – powiedział kardynał Nycz.  Jego zdaniem, nawet w wigilijny wieczór „nie da się wziąć w nawias spraw wokół nas”.  Oprócz błogosławieństwa kardynał życzył zgromadzonym politykom, aby zdobyli się na ciszę, która pozwoli usłyszeć głos Boga. 

Małgorzata Sinica  naczelnik ZHP wraz z harcerzami z 49. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Delta Diraca” przekazała symboliczny ogień, zapalony w  Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. „Pokój to słowo, które często pojawia się na naszych ustach. Dzisiaj harcerze mają szczęście, że mogą się nim cieszyć” – mówiła naczelnik. Apelowała, aby odważnie tworzyć pokój, którego ostoją są relacje z drugim człowiekiem.   

Betlejemskie Światło Pokoju harcerze co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przekazują do najważniejszych instytucji, kościołów i szkół w Polsce, a następnie dalej do krajów sąsiednich.

Ksiądz Piotr Burgoński, duszpasterz parlamentarzystów, odczytał fragment Ewangelii. Jest już zwyczajem, że senackie spotkanie opłatkowe uświetniają kolędy w wykonaniu zespołów polonijnych.  W tym roku do Senatu przybył z Mołdawii polonijny zespół „Jaskółki” prowadzony przez  dyrektora Domu Polonii Wiktorię Koczurowską.

źródło: senat.gov.pl

seant.gov.pl

senat.gov.pl

senat.gov.pl

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Święto PSP i nowy samochód strażacki 23.06.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2022 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.