Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

19 styczeń 2017

Opłatek PiS powiatu sokołowskiego

- Serdecznie witam wszystkich Państwa na dzisiejszym spotkaniu opłatkowo- noworocznym – tymi słowami powitał zgromadzonych w dniu 16 stycznia br. senator Waldemar Kraska. 

Tegoroczne spotkanie odbyło się w Domu Miłosierdzia Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim, a wzięło w nim udział ponad 150 członków i sympatyków PiS powiatu sokołowskiego oraz zaproszeni goście. Wśród gości znaleźli się m.in. Maria Koc – wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Beata Kalinowska – dyrektor Mazowieckiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Beata Tomanek – Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Joanna Bala – dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, obecni byli także wójtowie, dyrektorzy, przedstawiciele związków zawodowych, przedsiębiorcy.

Uroczystość rozpoczęła msza św. odprawiona przez biskupa seniora Antoniego Dydycza, którą koncelebrowali: ks. Łukasz Gołębiewski - dyrektor diecezjalnej Caritas i ks. Dariusz Matuszyński - dyrektor Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim. Biskup w homilii wiele miejsca poświęcił pięknym polskim tradycjom związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

Po mszy świętej przyszła kolej na przemówienia, w których oprócz życzeń wiele uwagi poświęcono sprawom bieżących wydarzeń.

- Rok temu w tym miejscu mówiłem, że czeka nas ciężki rok - tak, dla naszej partii, jak i dla Polski. Dziś trzeba podkreślić, że był to dobry rok: i Polaków, i dla Polski - mówił senator Waldemar Kraska. - W ciągu tych 12 miesięcy zrealizowaliśmy wiele naszych obietnic wyborczych. Wspomnę tylko niektóre: uchwaliliśmy ustawę, która wprowadziła płacę minimalną i minimalną stawkę godzinową za pracę. 40 mld zł przeznaczone zostało na świadczenia rodzinne w 2017 r., z tego 23 mld na program 500+. Przywróciliśmy poprzedni wiek emerytalny, podnieśliśmy emerytury i renty. Od września są bezpłatne leki dla seniorów 75+. Podwyżki dostali nauczyciele i policjanci. Wzrosły wydatki na kulturę, kolej i drogi. Rolnicy szybciej dostają dopłaty z Unii Europejskiej. Obniżyliśmy też emerytury UB-ekom i SB-ekom, co było przez nasze środowiska bardzo oczekiwane. - wyliczał. - Ale ostatnie tygodnie pokazały, że nie wszyscy chcą tej dobrej zmiany, że są ludzie, których interesy zostały naruszone. Obawiają się, że jeśli  pozostaniemy przy władzy, to czerpanie przez nich korzyści kosztem państwa może się skończyć. My jednak jesteśmy zdeterminowani, żeby te zmiany kontynuować, niezależnie od szaleńczych działań opozycji. Bo robimy to dla dobra Polski - zakończył.

Głos zabrała także wicemarszałek senatu Maria Koc. Podkreśliła, że ubiegły rok był dla polskiego parlamentu wyjątkowo pracowity. - Przyjęliśmy najwięcej ustaw od 1989 roku i to takich, które zmieniają naszą rzeczywistość. Idąc do wyborów, mieliśmy konkretny program i teraz go konsekwentnie go realizujemy - mówiła. - Opozycja nie mogła się w tej nowej sytuacji odnaleźć. Czy kiedykolwiek przez te 8 lat, kiedy PiS było w opozycji, widzieliście państwo takie zachowania naszych przedstawicieli, jakie obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach ze strony PO czy tzw. partii Nowoczesnej? Nigdy. Cokolwiek by się nie działo, posłowie PiS zachowywali się z godnością i wstrzemięźliwością, a jak chcieli zaprotestować - wychodzili z sali. Co robiła ostatnio opozycja - mogliśmy w niedzielę zobaczyć w filmie "Pucz". Skojarzenia z Sejmem sprzed ponad 300 lat same się nasuwały. Tak się kiedyś zachowywali podpuszczeni, opłacani przez inne państwa posłowie. Tamte obyczaje i dziś wróciły. Jednak dzięki mądrości naszych przedstawicieli, kryzys udało się zażegnać. Ale musimy mieć świadomość, że takie sytuacje być może będą się powtarzały, bo naruszyliśmy interesy potężnych grup. Uszczelniliśmy system podatkowy, z którego rocznie wypływało, w dużej części za granicę, ok. 80 mld zł. Ktoś z tych pieniędzy korzystał. Jest zatem o co walczyć i pewne grupy interesów będą wywoływały niepokój. Ci, którzy wywołują zamęt liczą, że uda się zdezorientować tę grupę wyborców, która na PiS nie głosowała. My jednak robimy swoje, bo jesteśmy przekonani, że działamy dla dobra Ojczyzny - dodała.

Po oficjalnej części zgromadzeni łamali się opłatkiem i składali życzenia. Oprawę muzyczną mszy świętej i spotkania uświetnili Gabriela Pliszka-Kraska oraz Michał Ostromecki.

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.