Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

04 wrzesień 2017

Dni Siedlec

2 i 3 września odbyły się w Siedlcach XXIV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Targi połączone były tradycyjnie z Dniami Siedlec, a w tym roku były one szczególne ze względu na obchody 470-lecia miasta. 

Jak co roku zgromadziły dużą ilość wystawców i tysiące zwiedzających. Można było oglądać  hodowców i ogrodników, firmy przetwórstwa spożywczego, producentów maszyn rolniczych i innych środków produkcji, twórców ludowi oraz instytucje służące rolnictwu swoją wiedzą. Zwiedzający mieli możliwość zakupić zdrową żywność, wyroby ludowe i rzemieślnicze, a także kwiaty, krzewy i drzewka.

Oficjalne otwarcie miało miejsce w sobotę, a wśród zaproszonych gości był senator Waldemar Kraska. W swoim przemówieniu pan senator mówił, że wydarzenie to zagościło na stałe w kalendarzu imprez miasta, a o jego randze świadczy uznanie nie tylko na arenie lokalnej, ale także krajowej i międzynarodowej. - Nasze ziemie są terenami typowo rolniczymi i dlatego bardzo ważna jest współpraca samorządów i rządu ze środowiskami rolniczymi. Nasz rząd postawił sprawy rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w obrębie najwyższych priorytetów, wśród strategicznych zadań państwa – mówił. Podkreślił realne działania, m.in. : zablokowanie spekulacji ziemią, wzrost cen skupu dzięki negocjacjom w instytucjach Unii Europejskiej , najbardziej odczuwalne w przypadku mleka i mięsa wieprzowego, także sprawna administracja na rzecz rolnictwa, aby rolnik był skutecznie i rzetelnie obsłużony. - W centrum polityki rolnej i społecznej rządu jest stałe dążenie do poprawy jakości życia na obszarach wiejskich. I dlatego powracają na wieś zlikwidowane posterunki policji, urzędy pocztowe, ośrodki  zdrowia. Nie zamykamy już małych szkół i przedszkoli. Program 500 plus ograniczył  zaś,  w istotnym zakresie,  biedę na wsi- podkreślił senator. - Wszyscy wiemy, jak ciężka jest praca w rolnictwie i jak bardzo uzależniona od warunków klimatycznych, które w tym roku nie są zbyt dobre. Przymrozki, nawałnice i opady które dotknęły niektóre obszary spowodowały, że w tych rejonach zbiory są znacznie mniejsze niż zakładano. Dlatego szczególne podziękowania kieruję do rolników oraz osób pomagających przy tegorocznych zbiorach, życząc, aby ich trud zyskiwał należny prestiż i uznanie społeczne oraz godziwą zapłatę. To dzięki Państwa pracy w naszej Ojczyźnie mamy dostatek żywości i jest ona jednocześnie wizytówką eksportową Polski – dodał. Na zakończenie pan senator życzył wszystkim wystawcom, organizatorom i zwiedzającym owocnych spotkań, nawiązywania współpracy i dalszego rozwoju.

Otwarcie targów uświetnili swoimi występami: Zespół Pieśni i Tańca „Chodowiacy” oraz kapela ludowa z bawarskiego Dasing. Dodatkowym akcentem była prezentacja nowego znaczka Poczty Polskiej – przedstawiającego dzieło „Ekstaza świętego Franciszka” .

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2023 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.