Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

12 wrzesień 2017

Niech żyje Polska

 „Niech żyje Polska” – pod takim hasłem odbył się 9 września w Siedlcach wiec poparcia dla Rządu Beaty Szydło. 

Organizatorami były struktury Prawa i Sprawiedliwości Siedlec i powiatu siedleckiego, włączyli się również parlamentarzyści i działacze z innych powiatów okręgu siedlecko-ostrołęckiego, a także członkowie Klubów Gazety Polskiej, Ruchu Kontroli Wyborów, Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i NSZZ „Solidarność”.  Obecni byli parlamentarzyści, senatorowie: Maria Koc – wicemarszałek Senatu RP, Waldemar Kraska i Robert Mamątow, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, minister energii Krzysztof Tchórzewski, poseł Krzysztof Głuchowski, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula, oraz wójtowie m.in. Bielan i Zbuczyna.

Na spotkanie przyjechali członkowie PiS i sympatycy z całego okręg, jedną z najliczniejszych była grupa z powiatu sokołowskiego.

Wiec rozpoczął się od złożenia kwiatów pod pomnikami Lecha Kaczyńskiego i Świętego Jana Pawła II. Następnie zgromadzeni przeszli na Plac Sikorskiego, gdzie na scenie głos zabierali poszczególni goście.

- Siedlce, powiat siedlecki i nasz cały okręg siedlecko-ostrołęcki są terenami typowo rolniczymi, jest wielu producentów trzody chlewnej, mleka. Wszyscy wiemy jak ciężka jest praca rolnika, często zależna od warunków pogodowych , na które nie mamy niestety często wpływu – zaczął swoje przemówienie senator Waldemar Kraska. (…) Pozwólcie Państwo, że podzielę się refleksją, podczas ostatnich Dni z Doradztwem Rolniczym  w Siedlcach  usłyszałem z ust parlamentarzystów totalnej opozycji, że nie ważna jest ciężka praca rolnika i jego całej rodziny, bowiem wszystko, co rolnik ma, to dała mu Unia Europejska. Ja myślę jednak, że polski rolnik, polski chłop, który przetrwał zabory, okupację, komunizm  – przetrwa też Unię Europejską – podsumował.

Senator mówił też o reformie służby zdrowia - Jestem lekarzem, pracuję  w Komisji Zdrowia w Senacie i bardzo bliskie jest mi zdrowie naszych obywateli. Rząd Prawa i Sprawiedliwości poświęca temu problemowi bardzo dużą uwagę  i przeznacza bardzo duże środki. (…) Ja ze swej strony deklaruję, że będziemy pilnować, aby zdrowie mieszkańców naszych terenów było w jak najlepszej kondycji. Będą nowe inwestycje, jest nowa sieć szpitali, chcemy aby mieszkańcy mieli kompleksowa opiekę lekarska i czuli się bezpiecznie - podkreślił.

W trakcie spotkania głos zabrali także m.in. wicemarszałek Joachim Brudziński, minister Krzysztof Tchórzewski, prezydenci Siedlec i Białej Podlaskiej, a także opozycjonista z czasów PRL Adam Borowski. Poruszono wiele dziedzin, takich jak polityka prorodzinna -program 500+, Mieszkanie+, sytuacja w energetyce i górnictwie, uszczelnienie systemu podatkowego, walka z firmami wyłudzającymi VAT, reforma oświaty, reforma systemu sądowniczego, obronności i bezpieczeństwa. Podkreślano, że rząd realizuje przede wszystkim swój program wyborczy.

Na zakończenie wiecu wystąpił znany kabareciarz Jan Pietrzak z zespołem. 

Foto: www.podlasie24.pl

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2023 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.