Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

13 listopad 2017

Narodowe Święto Niepodległości 2017

11 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku senator Waldemar Kraska wziął udział w obchodach tego święta w Siedlcach. 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w kościele św. Józefa. Następnie poczty sztandarowe, władze miasta, parlamentarzyści, wojsko i służby mundurowe, harcerze, szkoły, organizacje społeczne i mieszkańcy  przy  dźwiękach orkiestry wojskowej przeszli na Plac Wolności, gdzie odbyły się uroczystości centralne  z salwą honorową, złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy pamięci. Tradycyjnie już młodzież niosła kilkudziesięciometrową biało-czerwoną flagę. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

W Sokołowie Podlaskim uroczysta msza święta odbyła się w kościele księży Salezjanów o godzinie 12. Po mszy uczestnicy  przeszli pod Pomnik Czynu Niepodległościowego w parku Adama Mickiewicza. Tam po odśpiewaniu hymnu przemówienie wygłosił burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula. Po oficjalnych uroczystościach odbył się VIII Sokołowski Bieg Niepodległości, a wieczorem w Sokołowskim Ośrodku Kultury koncert  „Młodzi Niepodległej”.

Także w Sterdyni odbyły się uroczystości niepodległościowe. Po mszy świętej złożono wiązanki kwiatów pod obeliskiem poświęconym Armii Krajowej. Odbył się Bieg Niepodległościowy ulicami Sterdyni i akademia okolicznościowa w Gminnym Ośrodku Kultury. Prelekcje „Gmina Sterdyń w hołdzie niepodległości”  wygłosił historyk Jacek Odziemczyk. Organizatorem obchodów był Gminny Komitet Organizacyjny.

Również w Czerwonce odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa seniora Diecezji Drohiczyńskiej Antoniego Dydycza, po której złożono kwiaty pod pomnikiem ku czci Żołnierzy Poległych w 1920 roku.

W imieniu senatora Waldemar Kraska wiązanki kwiatów złożono w Sokołowie Podlaskim, Sterdyni, Kosowie Lackim, Czerwonce, Łosicach, Mszannie i Kotuniu. Kwiaty złożyli przedstawiciele biur senatora oraz członkowie struktur Prawa i Sprawiedliwości powiatu sokołowskiego.

Foto: podlasie24.pl

Foto: podlasie24.pl

Foto: podlasie24.pl

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.