Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

11 maj 2018

Patronat Honorowy senatora Waldemara Kraski nad konferencją w Siedlcach

Dnia 9 maja b.r. w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach odbyła się konferencja pod patronatem honorowym senatora Waldemara Kraski. Na zaproszenie dyrektor Urszuli Łukasiewicz oraz społeczności szkolnej na konferencję pt. „TRANSPLANTACJA SZANSĄ NA NOWE ŻYCIE” senator odpowiedział listem, który w jego imieniu odczytała i przekazała na ręce dyrektor Elwira Hawryluk z Biura Senatora w Siedlcach.

Pierwszym punktem konferencji było przybliżenie sylwetki Zbigniewa Religi, którego imię, jako jedna z siedmiu szkół w Polsce, nosi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Prelekcji „Zbigniew Religa - wielkość i charyzma” dokonał dr Jan Sarna, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Kolejnymi punktami konferencji były: „Koordynacja transplantacji na poziomie szpitala okiem specjalisty anestezjologii i  intensywnej terapii oraz koordynatora szpitalnego’ a także „Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – rola w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz transporcie międzyszpitalnym”.  

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat uczestnictwa w konferencji.

 

Ponizej list pana senatora Waldemara Kraski:

 

Sz.P.

mgr Urszula Łukasiewicz

Dyrektor CKZiU w Siedlcach

 

Szanowna Pani Dyrektor,

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor oraz całej Społeczności Szkolnej za zaproszenie mnie na dzisiejszą konferencję  pt. „TRANSPLANTACJA SZANSĄ NA NOWE ŻYCIE ”a także do objęcia patronatem honorowym dzisiejszej konferencji, co uczyniłem z wielką przyjemnością. Bardzo żałuję że nie mogę osobiście razem z Państwem dzisiaj w niej uczestniczyć co wynikło ze względu na wcześniej zaplanowane obowiązki parlamentarne.

Jest mi niezmiernie miło że tak ważny temat jakim jest transplantacja zostanie poruszony w dniu dzisiejszym na tej konferencji. Rozwój chirurgii transplantacyjnej okazał się wielkim przełomem w medycynie XX w. Transplantacja umożliwia wymianę wadliwego organu na narząd zdrowy, pochodzący od innego człowieka. To często ostateczna i jedyna szansa na przeżycie wielu pacjentów. Niestety w dalszym ciągu mamy za małą ilość zdrowych organów do przeszczepu co wynika z niewiedzy oraz strachu  społeczeństwa.

Życzę Państwu aby dzisiejsza konferencja była dla Państwa powodem do wielu  owocnych dyskusji, a także bodźcem do dalszego działania.

 

                                                                                                  Z poważaniem

                                                                                               Waldemar Kraska    

                                                                                    Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Święto PSP i nowy samochód strażacki 23.06.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2022 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.