Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

21 maj 2018

Spotkanie parlamentarzystów z mieszkańcami Sterdyni

POLSKA JEST JEDNA – to hasło pod jakim parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości objeżdżają kraj i spotykają się z wyborcami. W niedzielę takie spotkanie odbyło się w Sterdyni. Gościli tam senator Waldemar Kraska i poseł Jarosław Krajewski, zastępca przewodniczącego Komisji ds. Amber Gold.

W trakcie spotkania parlamentarzyści mówili o dotychczasowych dokonaniach rządu, m.in. poprawa stanu finansów publicznych – powstanie Krajowej Administracji Skarbowej, walka z mafiami paliwowymi, wyłudzaniem podatku VAT ,  z tego  tytułu w zeszłym roku do budżetu trafiło dodatkowo 30 miliardów złotych. - Dzięki temu obecnie nasz kraj ma bardzo wysokie wskaźniki gospodarcze. – mówił poseł Krajewski.

Bardzo ważną sprawą była realizacja programów prospołecznych – program 500+, obniżenie wieku emerytalnego, podwyżka najniższego wynagrodzenia, stawki godzinowej, najniższej emerytury. Także reforma szkolnictwa – powrót szkół ośmioklasowych, powstawanie szkół branżowych, to również wypełnienie obietnic wyborczych - których mówili parlamentarzyści.

Jak mówił poseł Jarosław Krajewski nie wszystko udało się zrealizować, jak chociażby wprowadzenie podatku dla sklepów wielkopowierzchniowych. – Ale i tutaj jest też postęp, jest ostatnio zgoda Komisji Europejskiej na wprowadzenie tego podatku. – powiedział.   Przedstawił także tzw. Piątkę Morawieckiego, czyli plany na najbliższe miesiące: wyprawka 300 złotych dla każdego ucznia, obniżenie podatku CIT z 15% do 9%, tzw. dostępność Plus, która jest z myślą o seniorach i osobach niepełnosprawnych, fundusz budowy dróg lokalnych na który przeznaczono 5 miliardów złotych, co poprawi jakość i bezpieczeństwo na drogach oraz tzw. mały ZUS dla małych firm.

Poseł Jarosław Krajewski jako zastępca  przewodniczącego Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold działającej w Sejmie mówił też o pracach komisji. Przedstawił najważniejsze ustalenia komisji i przewidywany termin zakończenia przesłuchań. Mówił o parasolu ochronnym, który był roztoczony nad firmą, dzięki czemu mogła ona prowadzić taką działalność.

Senator Waldemar Kraska mówił o sprawach lokalnych, m.in.  o funduszach, jakie powiat sokołowski  i gmina Sterdyń otrzymały. - W kwietniu tego roku z MSWiA powiat sokołowski dostał 11 mln 489 tys. zł na inwestycje drogowe. To bardzo dużo pieniędzy, zważając na to, że na całe województwo mazowieckie przeznaczone zostało 37 mln – mówił senator. Pan senator zwrócił uwagę także na to, jak nierówno traktowani są wójtowie należący do PiS, dotyczy to zarówno gminy Sterdyń, jak i gminy Bielany. -  W tych gminach starostwo nie robi praktycznie żadnych inwestycji. – mówił senator - Co gorsza nie zgłasza inwestycji ani do urzędu wojewódzkiego, ani do ministerstw.

W trakcie spotkania był także czas na pytania. Dotyczyły one aktualnych problemów mieszkańców, m.in. współpracy wójta ze starostą, ustawy o kształtowaniu gruntów rolnych, wyborów samorządowych.

Na zakończenie wójt gminy Grażyna Sikorska podziękowała parlamentarzystom za przyjazd i odwiedzenie Sterdyni, a panu senatorowi dodatkowo za wspieranie gminy.

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2023 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.