Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

04 październik 2018

Konwencja Samorządowa PiS Powiatu Sokołowskiego

 - Cieszę się jest nasz dużo, bardzo dużo, są tu ci , którzy chcą zmieniać Polskę, chcą zmieniać nasze samorządy. – tymi słowami powitał senator Waldemar Kraska przybyłych na konwencję - Przed trzema laty Polacy wybrali Dobra Zmianę, od trzech lat rząd Prawa i Sprawiedliwości zmienia Polskę. Nie jest łatwo. Ale nikt nie mówił że będzie łatwo. Pokazaliśmy Polakom, że jesteśmy dobrymi gospodarzami, że tylko ciężka praca dla Polski, konkretne programy społeczne, plany rozwoju naszego pięknego kraju mogą zapewnić sukces naszej ojczyźnie. I jeszcze jedno, jest coś co bardzo, ale to bardzo różni nas od naszych politycznych rywali – My dotrzymujemy słowa! Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje danego słowa !

Senator Kraska mówił dalej o dokonaniach rządu, ile udało się do tej pory zrealizować z wyborczych obietnic: Program Rodzina 500+ , obniżenie wieku emerytalnego do 60 i 65 lat, bezpłatne leki dla seniorów, wzrost płacy minimalnej do 2250 zł i stawki za godzinę do 14,70, podniesienie najniższych emerytur do 1000 zł, rozwijanie polityki społecznej, programy Maluch+, Senior+, Opieka 75 +, a także  ograniczenie handlu w niedzielę, zwiększenie wydatków na służbę zdrowia 6 % PKB w ciągu najbliższych lat, walka z wyłudzeniami VAT.

 Zapowiedział też wprowadzenie kolejnych programów jak: Dobry Start, obniżka CIT do 9%, program Dostępność +, Mała Firma – Mały ZUS, podwyżki emerytur w 2019 r.,  program drogi lokalne: w ramach funduszu dróg samorządowych rząd wprowadzi możliwość wsparcia na drogi lokalne do 80% wartości inwestycji ( dofinansowanie będzie wynosiło do 36 mln zł, a nie jak do tej gdy  pory wartość dofinansowania nie mogła przekraczać 5 mln),  program czyste powietrze tzw. ciepły dom ( 110 mld zł),  zmiana gospodarki odpadami, program nowoczesna gmina (min. chodnik do każdej szkoły), internet światłowodowy w każdej szkole.

- Przed nami dużo pracy, ale nie robimy tego dla siebie. Robimy to dla naszych rodzin , naszych dzieci,  dla Polski. – mówił dalej senator. -  Wielu z Was na tej sali stało przed dylematem: czy wystartować w wyborach, czy warto się narażać, po co mi kłopoty i szykany ze strony rządzących w gminach i powiecie. Jakie mam szanse wygrać, czy nie narażę się na śmieszność? Dziękuje wam za  decyzję o starcie w tych wyborach. Ta decyzja już jest waszą wygraną! Jesteśmy drużyną która idzie do wyborów nie po władzę ale po to aby służyć drugiemu człowiekowi. Pamiętajcie o tym! (…)Uwierzmy w swoją siłę, uwierzmy że możemy zmienić tą naszą małą Ojczyznę . – zakończył swoje wystąpienie.

W podobnym tonie wypowiadali się także zaproszeni goście: minister Krzysztof Tchórzewski, poseł Daniel Milewski, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

Podczas konwencji kandydaci na wójtów w poszczególnych gminach prezentowali swój program i przedstawiali kandydatów do rady powiatu i rad gmin. W sumie w powiecie sokołowskim z list KW Prawo i Sprawiedliwość startuje 130 osób.

W czasie konwencji nie zabrakło akcentów muzycznych w wykonaniu pani Iwony Mergo-Golatowskiej, Bogusława Kwiatkowskiego i Krzysztofa Niemirki, który wykonywali utwory patriotyczne. Calość prowadziła pani Iwona Mergo-Golatowska.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Poseł na Sejm RP Daniel Milewski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski,  Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Skrzypek, Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, obecni wójtowie: Grażyna Sikorska, Zbigniew Woźniak, Piotr Wyszyński a także kandydaci na wójtów, do rad powiatu, rad gmin, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.