Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

24 wrzesień 2018

Dożynki Gminy Wiśniew 2018 – Senator RP Waldemar Kraska wręczył odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”

16 września br. Waldemar Kraska senator RP uczestniczył w corocznych dożynkach Gminy Wiśniew. Święto plonów rolnicy obchodzili w tym roku w Śmiarach.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, odprawioną przez proboszcza parafii ks. Sławomira Groszka, celebrowaną w intencji rolników. Następnie korowód dożynkowy, prowadzony przez starostów oraz Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” przemaszerował na boisko sportowe w Śmiarach, gdzie odbyła się część  oficjalna i artystyczna. Ceremoniał dożynkowy rozpoczęto tradycyjnie przekazaniem przez starostów chleba dożynkowego wójtowi gminy - Krzysztofowi Kryszczukowi, a następnie podzieleniem się nim ze wszystkimi uczestnikami.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa”, nadawanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi których dokonał m.in. senator Waldemar Kraska. Kapituła w bieżącym roku wytypowała czterech rolników z terenu Gminy Wiśniew: Dorota Borkowska z Radomyśli, Beata Pasztor z Wiśniewa, Stanisław Borkowski z Radomyśli i Janusz Jastrzębski z Łupin.

W części artystycznej uczestnikom czas umilały występy dzieci i młodzieży z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie, Szkoły Podstawowej w Radomyśli i w Śmiarach, Zespołu Wokalnego RADOŚĆ, ZL i LZPiT WIŚNIEWIACY, Kapela Zbucka ze Zbuczyna, grupa MIŁO IŁO, która zaprezentowała taniec Cygański, Kapitan Jacek z programem dla dzieci, zespół JUNIOR oraz zespół FOCUS – Piękny i Boski Zbyszek Perkowski. Niewątpliwie gwiazdą imprezy była Marta Manowska – prowadząca program „Rolnik szuka żony”.

Podczas dożynek rozstrzygnięto także konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, który wygrało sołectwo Gostchorz. Autorzy wszystkich prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Została również powołana specjalna komisja „Dziecięca Komisja Serca”, która przyznała wyróżnienie w postaci czerwonej statuetki w kształcie serca jednemu z sołectw. W trakcie święta rolników został również rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy ogródek przydomowy Gminy Wiśniew”, w którym zwycięzcami zostały: I miejsce – Hanna Woźniak z Helenowa, II miejsce – Anna Krzyszczak z Helenowa.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, tj.: wesołe miasteczko, stragany z zabawkami i łakociami. W trakcie imprezy można było skorzystać z konsultacji z pracownikami MODR  Na zakończenie tradycyjnie odbył się pokaz sztucznych ogni.

Foto: wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

Foto; wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

foto: wisniew.pl

Foto: wisniew.pl

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.