Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

26 październik 2018

Wizyta Prezesa Jarosława Kaczyńskiego w Siedlcach

Szef partii rządzącej wsparł startujących w II turze wyborów samorządowych kandydatów z regionu siedleckiego. Na spotkaniu obecny był senator Waldemar Kraska, minister energii Krzysztof Tchórzewski, ustępujący prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, samorządowcy startujący z listy PiS, członkowie PiS i sympatycy partii.

W czwartek, 25 października, w Siedlcach gościł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podczas spotkania w CKiS kandydat na prezydenta Siedlec Karol Tchórzewski przedstawił m.in. swój program wyborczy. - Podczas II tury wyborów mieszkańcy Siedlec staną przed dylematem: czy zagłosować przeciwko Tchórzewskiemu, przeciwko PiS, czy zagłosować za naszym programem, za dobrym planem działania, za rozwojem Siedlec – podkreślił. 
Później głos zabrał Jarosław Kaczyński. Przypomniał m.in., że Krzysztof Tchórzewskie przeprowadził trudne, ale niezbędne reformy w górnictwie i naprawił wieloletnie zaniedbania z czasów rządów PO i PSL. Chwalił zarówno ministra energii, jak i jego syna.
- Karol Tchórzewski ma niezbędną do rządzenia pomysłowość, to jest wielka siła. Jego wybór na prezydenta Siedlec będzie kontynuacją obecnych rządów, ale także wniesie nową energię - mówił prezes PiS.
Jarosław Kaczyński odniósł się też do wyników niedzielnych wyborów samorządowych. Oświadczył, że PiS jest ich zwycięzcą. – Myśmy te wybory zdecydowanie wygrali. Uzyskaliśmy grubo przeszło 5 mln głosów. To jest naprawdę bardzo dobry wynik i to jest dużo lepszy wynik niż koalicji między PO i Nowoczesną – przyznał. – Możemy się cieszyć z tego, że mamy na pewno sześć naszych województw, gdzie jest przewaga liczebna w sejmikach przedstawicieli PiS. Mamy szansę na współrządzenie z naszą przewagą w przynajmniej jeszcze jednym, dwóch, trzech lub więcej województwach – dodał.
Kończący urzędowanie na stanowisku prezydenta Siedlec Wojciech Kudelski podkreślał, że Jarosław Kaczyński cieszy się na naszym terenie szacunkiem.
- Panie prezesie, jest Pan wielkim autorytetem w naszej Polsce wschodniej – mówił. – Liczymy, że pana głos dotrze do tych, którzy podczas I tury wyborów nie zdążyli na głosowanie, ale i do tych, którzy się wahają. Pana głos jest tutaj bardzo ważny – zaznaczył.
Na scenie pojawili się też kandydaci na burmistrzów/wójtów PiS z regionu, który 4 listopada walczyć będą w II turze wyborów: Bogusław Karakula (miasto Sokołów Podlaski), Zofia Paczóska (Węgrów), Mariusz Orzełowski (gmina Siedlce), Grażyna Sikorska (gmina Sterdyń), Sławomir Podbieslki (gmina Sokołów Podlaski).

tekst i zdjęcia: zyciesiedleckie.pl/podlasie24.pl

Foto: podlasie24.pl

Foto: podlasie24.pl

Foto: podlasie24.pl

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Spotkanie z wicemarszałek Senatu Marią Koc i ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim - Sokołów Podlaski 22 marca 2019 r.
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47
e-mail: biuro@kraska.home.pl

Dyżur senatora: 

poniedziałki, godz. 10:00-14:00

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2019 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.