Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

21 listopad 2018

100-lecie Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

W czwartek 15 listopada w Sokołowskim Ośrodku Kultury  odbyła się uroczystość zorganizowana przez Zespół Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego. Na uroczystej gali z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości obecny był senator Waldemar Kraska, który w trakcie swojego przemówieni zwrócił uwagę na ważność tej rocznicy. Mówił, że wolność nie jest dana na zawsze i powinniśmy o nią dbać i ją szanować. - Ciągłe przypominanie o odzyskaniu wolności nie jest po ta, aby się umartwiać, ale po to, abyśmy wyciągali wnioski. Polacy niestety często zapominają o tej wolności – mówił senator. – Lata, kiedy Polska była pod zaborami, kiedy byliśmy uciskani przez naszych prześladowców powinno dać nam do myślenia, że to może stać się również  w dzisiejszej rzeczywistości. (…) Dzisiejsza piękna uroczystość przypomina nam, że jesteśmy Polakami, że Polska jest jedna. – zakończył.   

Pan senator podziękował także Andrzejowi Brzezikowi nauczycielowi  historii z Zespołu Szkół Nr 1 za wykład, w którym przekazał prawdę o polskiej przeszłości. Historyk mówił o wysiłku narodu polskiego na przestrzeni ostatnich dwóch wieków, który doprowadził do  odzyskania niepodległości. Podkreślił rolę m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Padrewskiego w walce o wolną Polskę.  Mówił o walce polskiej  młodzieży na barykadach   Lwowa  w  roku  1918, której symbolem  stała  się  ofiara  złożona  z  życia  przez   czternastoletnich  bohaterów - Jerzego  Bitschana  i  Antoniego  Petrykiewicza. Przywołał bojowników  polskiej  niepodległości drugiej połowy XX wieku, a w szczególności  Żołnierzy  Wyklętych, papieża Jana Pawła II, Annę Walentynowicz i pułkownika Ryszarda  Kuklińskiego. 

Uroczystość uświetnił występ zespołu „Szara Band”, który utworami muzycznymi o charakterze patriotycznym dodał podniosłości wydarzeniu.

Na sali obecni byli uczniowie szkoły  wraz z kadrą pedagogiczną, a także zaproszeni goście.

Foto: http://www.szara.edu.pl/

Foto: http://www.szara.edu.pl/

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

XII Mistrzostwa  Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach - 18 maja 2019 r.
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47
e-mail: biuro@kraska.home.pl

Dyżur senatora: 

poniedziałki, godz. 10:00-14:00

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2019 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.