Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

21 grudzień 2018

Spotkanie opłatkowe w Senacie

Jak co roku, pod koniec grudnia senatorowie  oraz pracownicy Kancelarii Senatu wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w Senacie. W tym roku miało to miejsce 20 grudnia, podczas ostatniego w tym roku posiedzenia. W uroczystości wziął udział senator Waldemar Kraska.

Podczas spotkania marszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że Boże Narodzenie, na które czekamy w okresie adwentu, to święto szczególnie ważne dla Polaków. Wiąże się z nim wiele polskich tradycji: dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd, spędzanie czasu z najbliższymi. To czas, który sprzyja pojednaniu. Marszałek zaznaczył, że w tym szczególnym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miało miejsce wiele wydarzeń, które jednoczyły Polaków. „Boże Narodzenie to święto nadziei. Życzę wszystkim dobrych, rodzinnych świąt, pełnych spokoju i wytchnienia” – powiedział marszałek. Stanisław Karczewski podziękował także pracownikom Kancelarii Senatu za ich pracę, pomoc i zaangażowanie.

Marszałek Karczewski przyjął z rąk harcerzy ZHP Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze już po raz 28 przekazują Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego przed Świętami Bożego Narodzenia do najważniejszych instytucji, kościołów i szkół w Polsce, a następnie dalej do krajów sąsiednich. W tym roku światełko przejmą m.in. harcerze i skauci z Ukrainy i Białorusi.

Kardynał Kazimierz Nycz przypomniał, że spotkania przedświąteczne są nawiązaniem do wigilijnego stołu, przy którym zasiadają rodziny. To chwile, gdy mogą spotkać się ludzie, którzy na co dzień ze sobą współpracują, tak jak tu, w Senacie. Mówił także, że Jezus stał się człowiekiem, aby zbawić ludzi. Przyszedł na świat dla dobra wspólnego, ponieważ ludzie są braćmi, jako dzieci jednego Boga. „Dobro wspólne to także najgłębsze uzasadnienie Waszej misji tutaj w Senacie” – podkreślił kardynał. Pobłogosławił wszystkich zgromadzonych: senatorów, pracowników, dzieci i gości, którzy obecni byli na spotkaniu w Senacie i złożył wszystkim życzenia.

Ks. Piotr Burgoński, duszpasterz parlamentarzystów, odczytał fragment Ewangelii wg. św. Łukasza. Podczas uroczystości dzieci z polskiej szkoły nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie oraz harcerze z Hufca podhalańskiego ZHP im. Kurierów Tatrzańskich zaśpiewali kolędy.

senat.gov.pl

https://youtu.be/H6UtelYDDos

Foto: senat.gov.pl

Foto: senat.gov.pl

Foto: senat.gov.pl

Foto: senat.gov.pl

Foto: senat.gov.pl

Foto: senat.gov.pl

Foto: senat.gov.pl

Foto: senat.gov.pl

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.