Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

28 grudzień 2018

Senator Kraska w Katolickim Radiu Podlasie

 
Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział prace nad zmianami finansowania procedur, które mają poprawić sytuację szpitali powiatowych. Mówił także o sytuacji na rynku pracy pielęgniarek i zmianach w systemie ratownictwa medycznego.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że pogarszająca się kondycja finansowa szpitali powiatowych, na którą skarżą się ich dyrektorzy jest pokłosiem złej wyceny procedur, jakie szpitale wykonują. Zapowiedział, że w przyszłym roku mają odbyć się narady i dyskusje na ten temat, ponieważ problem został dostrzeżony – tak w Ministerstwie Zdrowia, jak i w Narodowym Funduszu Zdrowia. Zdaniem Waldemara Kraski, wszystko wskazuje na to, że stawki zostaną podniesione. 

Komentując głosy zaniepokojenia pracodawców służby zdrowia dotyczące zmian w minimalnej obsadzie pielęgniarek w szpitalach Senator RP przyznał, że problem rzeczywiście istnieje. Jak podkreślił, jego zdaniem normy zostały ustalone nieco na wyrost, w związku z czym rzeczywiście trudno o zapewnienie pełnej obsady. A to z kolei może skutkować skróceniem czasu, jaki pacjenci będą mogli spędzić w szpitalu. Dodatkowym kłopotem jest mała ilość pielęgniarek na rynku pracy. To jednak, zdaniem gościa Radia Podlasie, może się w najbliższym czasie zmienić.

Odnosząc się do planowanych zmian w systemie ratownictwa medycznego, a polegających na dalszej centralizacji dyspozytorni pogotowia Waldemar Kraska podkreślił, że obawy w tym przypadku jest nieuzasadniony. Jak tłumaczył, obecnie dyspozytor dysponuje systemem informatycznym, który pokazuje mu skąd przychodzi zgłoszenie prośby o pomoc i gdzie znajduje się najbliższa, wolna karetka. Z tego względu, nie ma znaczenia, czy dyspozytornia znajduje się w Siedlcach, czy w Płocku.

Tekst i zdjęcie: http://www.podlasie24.pl/sokolow/o-tym-sie-mowi/waldemar-kraska-bedzie-poprawa-warunkow-szpitali-powiatowych-287dc.html

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Jabłonna Lacka 15 czerwca 2019 r.
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47
e-mail: biuro@kraska.home.pl

Dyżur senatora: 

poniedziałki, godz. 10:00-14:00

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2019 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.