Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

22 luty 2019

O służbie zdrowia w Katolickim Radiu Podlasie

Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie komentował miejsce w jakim obecnie znajduje się polska służba zdrowia. Mówił także o perspektywach poprawy sytuacji i zmianie dyrektora w szpitalu w Sokołowie Podlaskim.

 

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że szpitale, zwłaszcza powiatowe, rzeczywiście borykają się z różnymi problemami, ale Ministerstwo Zdrowia je dostrzega i pracuje nad programem, który ma poprawić sytuację. Zwrócił uwagę zwłaszcza na konieczność skrócenia kolejek do najbardziej obleganych specjalistów – między innymi do zabiegów usuwania zaćmi. Zapowiedział, że prawdopodobnie za kilka tygodni wypracowywana reforma ma ujrzeć światło dzienne.

Komentując zmianę dyrektora w sokołowskim szpitalu powiatowym Waldemar Kraska odrzucił sugestię, jakoby miała to być zmiana „polityczna”. Jak powiedział, dotychczasowy dyrektor (Zbigniew Deja – przyp. red.) nie spełnił pokładanych przez zarząd powiatu oczekiwań. Przypomniał, że jego poprzedniczka zostawiła nadwyżkę finansową rok do roku, a po okresie urzędowania ostatniego dyrektora pojawiło się zadłużenie. Zdaniem senatora Waldemara Kraski problemem było również doprowadzenie do zwiększenia płac najgorzej zarabiających grup pracowników szpitala. Rozmówca Radia Podlasie zapowiedział, że już w najbliższym czasie podwyżki się pojawią.

Pytany, czy nie wybiera się do Europarlamentu Waldemar Kraska powiedział, że jego miejsce jest w Polsce. Przyznał jednocześnie, że na jesieni zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach parlamentarnych.

Całośc rozmowy:

http://podlasie24.pl/sokolow/o-tym-sie-mowi/waldemar-kraska-zmiana-dyrektora-w-szpitalu-w-sokolowie-bez-podtekstu-politycznego-29221.html

 

tekst i zdjęcie: podlasie24.pl
 

 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

XII Mistrzostwa  Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach - 18 maja 2019 r.
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47
e-mail: biuro@kraska.home.pl

Dyżur senatora: 

poniedziałki, godz. 10:00-14:00

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2019 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.