Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

19 marzec 2019

Dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ w sokołowskim szpitalu

W piątek 15 marca br. sokołowski szpital na zaproszenie senatora Waldemara Kraski odwiedził Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ-u Filip Nowak. Spotkał się z dyrekcją szpitala i ordynatorami oddziałów. W spotkaniu wzięła udział także Starosta Powiatu Sokołowskiego Elżbieta Sadowska oraz Przewodnicząca Powiatowej Komisji Zdrowia Urszula Krzymowska.  

Omawiano najważniejsze kwestie dotyczące sokołowskiego szpitala, związane m.in. z dodatkowymi funduszami przeznaczonymi na poprawę dostępności do świadczeń zdrowotnych i wzrost finansowania szpitali, w tym szpitali powiatowych. W tym roku  Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył 650 mln zł na poprawę dostępności do świadczeń zdrowotnych i wzrost finansowania szpitali. Duża część tych pieniędzy, bo aż 350 mln zł ma trafić do szpitali I i II stopnia systemu PSZ. Wzrost wyceny będzie dotyczył świadczeń realizowanych na dwóch podstawowych oddziałach: chirurgia ogólna i choroby wewnętrzne. Wycena procedur wzrośnie od 5 do 15 procent i będzie naliczana wstecznie od 1 stycznia 2019 roku. Od 1 lipca br. zaplanowany jest kolejny wzrost wyceny procedur medycznych. Będzie on dotyczył m.in. ryczałtów w szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz izbach przyjęć.

- Mamy dobre informacje, będzie skierowana pomoc do szpitali powiatowych na najbardziej potrzebne świadczenia. Perspektywa leczenia chorych pierwszego kontaktu, którzy trafiają do szpitala będzie dużo lepsza - mówił senatora Waldemar Kraska podczas konferencji prasowej zorganizowanej dla lokalnych mediów. Senator powiedział także, że będzie możliwość podwyżek dla osób zarabiających najmniej, które od dawna podwyżek nie otrzymały czyli pracowników radiologii, laboratorium oraz fizjoterapeutów.

Dyrektor NFZ Filip Nowak mówił z kolei o wprowadzeniu tzw. ostrych i tępych dyżurów. - Takie rozwiązanie obniży koszty funkcjonowania oddziałów zabiegowych, czyli głównych nośników kosztów, wynikających z całodobowego utrzymywania bloku operacyjnego - wyjaśnił.

Sytuacja SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim od kilku lat jest trudna. Obecnie zadłużenie szpitala sięga 9 milionów złotych. Pełniąca obowiązki dyrektora drugi miesiąc Maria Sikorska chce przyciągnąć jak największą liczbę pacjentów poprzez kompleksową opiekę. Chodzi o współpracę między załogami w administracji czy zapleczu technicznym. – Wiadomo, że pacjenta przyciąga dobry lekarz, dobry fachowiec i to jest podstawa naszego funkcjonowania. Tak chcemy kompleksować nasze usługi, aby pacjent czuł się po prostu bezpiecznie. – mówiła dyrektor.

Również starosta sokołowski Elżbieta Sadowska zadeklarowała pomoc w remontach wewnątrz placówki. Najpilniejszych remontów potrzebują oddziały: chirurgiczny, internistyczny, rehabilitacyjny i częściowo neurologiczny.

 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Uroczystość upamiętniająca Annę Walentynowicz - 8 kwietnia 2019 r. Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47
e-mail: biuro@kraska.home.pl

Dyżur senatora: 

poniedziałki, godz. 10:00-14:00

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2019 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.