Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

02 kwiecień 2019

Otwarcie gabinetu stomatologicznego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim

- Cieszę się, że właśnie w Kosowie Lackim, małej miejscowości, powstał pierwszy w naszym regionie szkolny gabinet stomatologiczny dofinansowany ze środków ministerstwa zdrowia.  Nie zawsze rodzice mają czas i pieniądze aby zadbać o jamy ustne swoich pociech, więc cieszy fakt, że w Kosowie Lackim dostęp do stomatologa będzie ułatwiony. Cieszę się, że udało mi pomóc  w tym projekcie. – powiedział senator Waldemar Kraska podczas uroczystości w Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

Oficjalne otwarcie miało miejsce 1 kwietnia, obecni byli zaproszeni goście oraz nauczyciele i młodzież szkoły. Oprócz senatora  Waldemara Kraski przybyli: proboszcz miejscowej parafii Paweł Anusiewicz, który poświęcił placówkę, Starosta Powiatu Sokołowskiego Elżbieta Sadowska, wójtowie okolicznych gmin oraz przedstawiciele siedleckiego kuratorium.

Gabinet powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach rządowego programu  „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach”. Szkoła na ten cel otrzymała 120 tys. zł. Gabinet stomatologiczny otwarty będzie trzy dni w tygodniu, a opieką dentystyczną objęte będą wszystkie dzieci i młodzież do 18 roku życia, posiadające ubezpieczenie. Z kolei program profilaktyczny ujęty w umowie funkcjonowania gabinetu obejmował będzie dzieci od 6 miesiąca do 19 roku życia. W gabinecie będzie obowiązywała kolejność zapisów, w pierwszej kolejności będą przyjmowane osoby z bólem zęba. Stomatologiem, który będzie na stałe pracował w gabinecie jest pani Katarzyna Chojnowska.

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Uroczystość upamiętniająca Annę Walentynowicz - 8 kwietnia 2019 r. Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47
e-mail: biuro@kraska.home.pl

Dyżur senatora: 

poniedziałki, godz. 10:00-14:00

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2019 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.