Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

09 maj 2019

Konferencja - Innowacje, Technologie, Efektywność - Białystok 8 maja 2019

"Innowacje, Technologie, Efektywność” to tytuł szóstej już konferencji z cyklu debat "Wspólnie dla zdrowia" organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Tym razem konferencja odbyła się na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, we wtorek 8 maja br. Uczestniczył  w niej senator Waldemar Kraska, będący członkiem Rady Społecznej ogólnopolskiej Narodowej Debaty o Zdrowiu.

Eksperci dyskutowali o rozwoju rynku biotechnologii w Polsce oraz wykorzystaniu digitalizacji dla poprawy efektywności systemu ochrony zdrowia. Starali się odpowiedzieć na pytanie, czy prace polskich naukowców i polskich firm biotechnologicznych dają szansę na powstanie nowych form terapii, które mogłyby znaleźć kliniczne zastosowanie w Polsce i zagranicą?

Jednym z tematów poruszanych podczas  konferencji była też kwestia zapewnienia odpowiedniego poziomu finansowania badań i wdrożeń.

Głównym celem debat jest wypracowanie sposobu na jak najbardziej efektywne i odpowiedzialne wydatkowanie środków finansowych na poprawę sytuacji zdrowotnej Polaków.

Podczas całego cyklu debat, bardzo ważnym głosem jest głos pacjentów, którzy są beneficjentem innowacji w ochronie zdrowia. Jak mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski - Rolą ośrodków decyzyjnych w systemie, jest odpowiedzialne wydatkowanie środków publicznych poparte rzetelną oceną wartości dodanej jaką dla pacjenta niesie innowacyjna diagnostyka i terapia.

źródlo: bia24.pl

Foto: Anatol Chomicz / poranny .pl

Foto: Anatol Chomicz/poranny.pl

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

XII Mistrzostwa  Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach - 18 maja 2019 r.
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47
e-mail: biuro@kraska.home.pl

Dyżur senatora: 

poniedziałki, godz. 10:00-14:00

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2019 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.