Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

27 maj 2019

Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie

24 maja nastąpiło oficjalne otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie (gmina Zbuczyn, powiat siedlecki) na które został zaproszony senator Waldemar Kraska. 

Niestety zobowiązania parlamentarne uniemożliwiły mu osobiste uczestnictwo. Reprezentowała go pracownica biura z Siedlec Elwira Hawryluk, która odczytała list gratulacyjny skierowany do organizatorów. Na ręce pani Krystyny Chojeckiej dyrektor ośrodka przekazała także upominek.

Podczas uroczystości zostały przekazane podziękowania w postaci pamiątkowych tabliczek za wsparcie i pomoc w realizacji idei powstania placówki, a jedną z nich uhonorowano senatora Kraskę.

Środowiskowy Dom Samopomocy mieści się w kompleksowo wyremontowanym budynku dawnej szkoły w Tchórzewie. Aktualnie z Domu korzystają 22 osoby niepełnosprawne intelektualnie. Placówka ma możliwość przyjęcia aż 35 osób. Podopieczni są codziennie przywożeni i odwożeni na zajęcia. Odbywają się tu między innymi warsztaty terapeutyczne, kulinarne, ogrodnicze. Koszt inwestycji to prawie 2 mln złotych, z czego około 1,5 – to dotacja od wojewody.

Poniżej treść życzeń:

Szanowny Pan

Tomasz Hapunowicz

Wójt Gminy Zbuczyn

Ireneusz Chomka

Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn

 

 

Szanowny Panie Wójcie, Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Państwo,

serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie. Przepraszam za nieobecność powodowaną obowiązkami parlamentarnymi. Pragnę pozdrowić wszystkich zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości.

Dom – miejsce bezpieczne, ciepłe, szczególne. Miejsce bardzo ważne dla każdego człowieka. Miejsce do którego chętnie się wraca. Istotą takich placówek jest budowanie społeczności opartej na zasadzie wzajemnej życzliwości, zrozumienia, wsparcie w dążeniu do poprawy jakości życia i samodzielności. Niemniej istotne jest także zapewnienie jej uczestnikom możliwości nawiązywania kontaktów ze światem zewnętrznym oraz budowanie z nim pozytywnych relacji, aktywizację uczestników, zwiększanie umiejętności manualnych i ruchowych, udział w różnych formach terapii ale także umożliwienie rozwoju kulturalnego i osobowościowego uczestników. To wszystko powinno być realizowane na jak najwyższym poziomie.

Inicjatywa utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy urzeczywistnia ideę wzajemnego wsparcia i zrozumienia potrzeb drugiej osoby. Jestem przekonany, że nowa placówka będzie istotnym wsparciem dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, a dla nich samych okazją do zdobywania nowych umiejętności oraz wzbogacania życia emocjonalnego.

Pragnę złożyć szczere gratulacje oraz podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do utworzenia tego miejsca życząc Państwu kolejnych równie odważnych pomysłów oraz wytrwałości w realizacji podjętej misji.

Podopiecznym Domu życzę zaś, aby otoczeni fachową opieką znaleźli w nim serdeczną i pełną ciepła atmosferę oraz aby w pełni zostali przygotowani do aktywnego uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

                                                                                                          Łączę wyrazy szacunku

 

                                                                                                                       Waldemar Kraska

                                                                                                           Senator Rzeczypospolitej Polskiej

 

Tchórzew, dnia 24 maja 2019 roku

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2023 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.