Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

27 sierpień 2019

Dożynki Powiatu Siedleckiego

25 sierpnia senator Waldemar Kraska uczestniczył w dożynkach powiatu siedleckiego w Krzesku-Majątku, w gminie Zbuczyn. Wydarzenie rozpoczęto Eucharystią o godz. 12.00  w miejscowym kościele, po której nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek korowodem Wieńców Dożynkowych w asyście żołnierzy z 18 Dywizji Zmechanizowanej  z Siedlec oraz tradycyjna ceremonia dzielenia chlebem.
 

Senator Waldemar Kraska pogratulował uczestnikom konkursu pięknych i okazałych wieńców, podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę trwającą często 7 dni w tygodni, uzależnioną nie tylko od jego wysiłku ale niejednokrotnie także od aury pogodowej, która może pokrzyżować wszystkie plany. Zauważył, że nasza aura nie sprzyja wysokim plonom, jednak polski rolnik doskonale sobie z tym radzi a rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze pomagał polskiej wsi i tak będzie dalej.  Zapowiedział, że już niedługo zostaną przedstawione kolejne propozycje dla polskich rolników, którym z roku na rok będzie żyło się lepiej. Jako wiceminister zdrowia senator Waldemar Kraska szczególną uwagę przywiązuje do zdrowia polaków dlatego dużą uwagę zwraca na produkcję zdrowej, polskiej żywności.

Bochen chleba gospodarzom uroczystości - staroście powiatu siedleckiego  Karolowi Tchórzewskiemu i wójtowi gminy Zbuczyn Tomaszowi Hapunowiczowi - przekazali starostowie dożynek. Gospodarze podzielili się chlebem z Mieszkańcami i Gośćmi. Następnie rozstrzygnięto konkurs na Powiatowy Wieniec Dożynkowy w którym zwycięzcą został wieniec ze wsi Helenów – gmina Wiśniew I miejsce, Krzesk-Majątek- II miejsce, Pruszyn- III miejsce.

Dożynkom towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego i rolniczego, degustacje produktów regionalnych wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Była też okazja do spróbowania wojskowej grochówki. Na dzieci czekało mnóstwo darmowych atrakcji: dmuchańce, trampoliny, kule wodne, malowanie buziek i skręcanie balonów.

Wydarzenie umilały występy artystyczne zespołów pieśni i tańca „Chodowiacy” i „Niwa”, które zaprezentowały pieśni i tańce ludowe, oraz grupy „Ulibabki” ze Zbuczyna, „Folk Lacki” ze Stoku Lackiego, grupa „Białki” z Białk, a także zespół „Przesmyczanki” z Przesmyk. Zaprezentowano również pokaz karate grupy sempaia Jacka Szymańskiego. Przed publicznością wystąpiły także zespoły disco polo: „Start” i „Freestyle” oraz gwiazda wieczoru Zenek Martyniuk. Dożynki zakończyła dyskoteka.

 

 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.