Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

26 sierpień 2021

Dożynki Powiatowo-Gminne w Ceranowie

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom Dożynek Powiatowo-Gminnych w Ceranowie w niedzielę 22 sierpnia, których organizatorami było Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Gmina Ceranów.

Obecny na uroczystości senator Waldemar Kraska odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do rolników. Ze swojej strony przekazał rolnikom podziękowania za plony i całoroczny trud pracy oraz życzenia dobrego zdrowia, wielu sił oraz wszelkiej pomyślności i łask Bożych.

Uroczystości poprzedziła msza  święta w miejscowym kościele pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. Następnie barwny korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Zespole Szkół, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

Podczas oficjalnej części starostwie dożynek Bożena i Tadeusz Ratyńscy przekazali na ręce organizatorów starosty Elżbiety Sadowskiej i wójt gminy Ewy Częścik dożynkowy chleb upieczony z zebranego w tym roku ziarna.

Na scenie wręczono nagrody ministra rolnictwa i rozwoju wsi - odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz „Sokoły Biznesu” – nagrody starosty sokołowskiego, które przekazali senator Waldemar Kraska oraz starosta Elżbieta Sadowska. Komisja konkursowa wybrała także 3 najpiękniejsze wieńce dożynkowe.

Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, były też kapele ludowe i biesiadne, występ teatru obrzędowego, przegląd kapel ludowych a wieczorem występy Eweliny i Marka Krzymowskich oraz zespołów dyskotekowych.

Goście dożynkowi mogli obejrzeć wyroby rękodzieła ludowego i spróbować grochówki przygotowanej przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim oraz przysmaków serwowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach. Były też namioty firm i instytucji związanych z rolnictwem.

Chętni mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19 w specjalnym namiocie.

Foto: Bożena Gontarz-Górzna

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Uroczystość przekazania tomografu komputerowego dla sokołowskiego szpitala
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2021 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.