Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

31 sierpień 2021

Otwarcie wejścia głównego oraz przebudowanej rejestracji w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim

Ponad 720 tysięcy złotych kosztowała przebudowa wejścia głównego oraz punktu rejestracji w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim. Placówka jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała pieniądze na ten cel z Ministerstwa Zdrowia w ramach projektu Dostępność Plus dla Zdrowia.

Dzięki inwestycji pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do gabinetów lekarskich i zabiegowych oraz rejestracji. Poprawi się także dostępność dla pacjentów ze szczególnymi potrzebami.

Obecny na uroczystości senator RP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił, że z sentymentem wraca do sokołowskiego szpitala, w którym pracował ponad 30 lat.

- Za nami ciężki rok, rok pandemii, który sprawił, że praca służb medycznych była wyjątkowo ciężka. Mam nadzieję, że nie tylko piękne mury, ale i dobra kadra będzie dobrze służyć mieszkańcom miasta i powiatu – mówił senator. - Dziękuję samorządowcom za to, że nasz szpital wspierają. Dziękuję też pracownikom za ciężką pracę, mam nadzieję że kolejne miesiące będą spokojniejsze niż do tej pory.

Senator Waldemar Kraska zwrócił uwagę, że w ostatnich latach Polska zmienia się bardzo, co widać na przykładzie sokołowskiego szpitala – sukcesywnie prowadzone są remonty, przybywa cennego sprzętu i kadry. Zapewnił także o swojej  dalszej pomocy dla placówki.

Dyrektor szpitala Maria Sikorska dziękowała panu ministrowi za wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu funduszy i sprzętu.

Dziękowała również głównemu  inwestorowi – Januszowi Kaszubie z firmy MEDISOFT za realizację przedsięwzięcia. Słowa podziękowania popłynęły także do sponsorów, bez których wsparcia nie udałoby się tyle zrealizować – Janusza i Dariusza Zakrzewskich właścicieli Zakładów Mięsnych „Zakrzewscy” z Kosowa Lackiego, Ireneusza Załęskiego właściciela firmy IRMA,  Bernarda Leoniaka z firmy „Verifis” oraz Michała Połoka z firmy KLIMPOL.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: senator Waldemar Kraska, Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska oraz dyrekcja szpitala – Maria Sikorska oraz Robert Najfeld. Nowe pomieszczenia poświęcili obecni na uroczystości księża – Tadeusz Niewęgłowski i Henryk Woźnowski z parafii św. Jana Bosco.

Na uroczystości obecni byli także członkowie Zarządu Powiatu Sokołowskiego z przewodniczącym Jackiem Odziemczykiem, radni powiatowi, członkowie Rady Społecznej zakładu, burmistrzowie i wójtowie, przedstawiciele służ mundurowych, kierownictwo szpitala i przychodni.

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.