Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

29 październik 2021

Promesy dla Kół Gospodyń Wiejskich

W powiecie sokołowskim działa 46 Kół Gospodyń Wiejskich. O dofinansowanie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  wnioski złożyło 41 i wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone. Kwoty dofinansowania o jakie wnioskowały koła – to 5, 6 i 7 tys. zł.

Uroczyste wręczenie symbolicznych promes odbyło się 25 października w Wojewódkach Dolnych. Na uroczystości obecni byli: senator Waldemar Kraska, posłowie Maciej Górski i Daniel Milewski, Kierownik Siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska, Burmistrz Miasta i Gminy Kosowa Lackiego Jan Słomiak oraz wójtowie gmin z powiatu: Zbigniew Woźniak z Bielan, Ewa Częścik z Ceranowa, Wiesław Michalczuk – Jabłonna Lacka, Apolonia Stasiuk - Repki, Ireneusz Wyszyński – Sabnie , Janusz Kur – Sokołów Podlaski i Grażyna Sikorska – Sterdyń, w imieniu kierownika ARiMR obecny był zastępca Sławomir Podbielski. Na uroczystość przybyli przedstawiciele prawie wszystkich kół działających na terenie powiatu.  

- Idea Kół Gospodyń Wiejskich jest bardzo żywa i bardzo mnie to cieszy, bo wykorzystujecie państwo możliwości, by zrobić coś dla lokalnej społeczności – powiedział senator Waldemar Kraska po powitaniu wszystkich zebranych. -  Obecnie w powiecie sokołowskim działa 46 kół, 41 z nich wystąpiło o dofinansowanie. Łącznie pozyskały 241 tys. zł – poinformował. – Koła te są aktywne, widać je w terenie, można je też zobaczyć na różnych imprezach. Dla mnie szczególnie ważne jest to, że w działalność kół angażują się także młode osoby. Przez wiele lat było tak, że Koła Gospodyń Wiejskich kojarzyły się ze starszymi paniami. To się zmieniło – dziś te starsze panie przekazują swoje doświadczenia młodym, a w działalność kół angażują się też panowie. To spotkanie poza wręczeniem czeków jest okazją, byście państwo spotkali się w szerszym gronie, nawiązali kontakty i wymienili doświadczenia – podkreślił.

Głos zabrali także posłowie Maciej Górski i Daniel Milewski oraz Anna Kaszuba, którzy mówili m.in. o zaletach ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich oraz o tym, że pieniądze rządowe wpłynęły znacząco na aktywizację mieszkańców wsi. Głos zabrał również gospodarz spotkania Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, który z kolei podkreślił, że jego samorząd ma dodatkowy program wsparcia dla KGW, których na terenie gminy jest już 10.

Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego działającego przy Klubie Senior + w Sterdyni. 

Spotkanie w Wojewódkach Dolnych było okazją do rozmów i  wymiany doświadczeń na temat działalności kół.  Zebrani mogli skosztować także potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach, które jest jednym z prężniej działających w Gminie Bielany.

\

Więcej zdjęć w Galerii

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Obchody Święta Konstytucji  3 Maja - Sokołów Podlaski 2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2022 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.