Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

15 listopad 2021

Obchody Święta Niepodległości

Sokołowskie obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła mszą święta o godzinie 12.00 w kościele księży Salezjanów w intencji „Za dar wolności i niepodległości oraz w intencji Poległych w obronie Ojczyzny”. Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik Czynu Niepodległościowego w parku im. Adama Mickiewicza, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Obecny senator Waldemar Kraska podczas swojego wystąpienia powiedział:

- W dniu, takim jak dzisiejszy, powinniśmy być naprawdę blisko siebie, niezależnie od poglądów i barw politycznych – mówił. - Wydawało nam się, że po tych 103 latach od odzyskania wolności będziemy już bezpieczni, zwłaszcza że jesteśmy w NATO i Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że tak nie jest. To, co w tej chwili obserwujemy na naszej wschodniej granicy jest realnym zagrożeniem. Rząd premiera Morawieckiego podchodzi do tej sytuacji poważnie, ale i sytuacja jest bardzo poważna. Musimy mieć świadomość, że jedna iskra wystarczy, aby powstał konflikt zbrojny. Te ostatnie wydarzenia pokazują, że jesteśmy narodem, który musi ciągle walczyć o swoją niezawisłość i niepodległość. To są trudne czasy, ale taki okres zawsze nas jednoczy, pokazuje że chcemy być razem i przetrwamy to. Nasze wojsko, straż graniczna i policja przeżywa teraz na wschodniej granicy trudny czas. To młodzi ludzie postawieni w trudnej sytuacji: z jednej stron muszą bronić naszych granic, z drugiej – reżim Łukaszenki wysyła na granicę dzieci, kobiety w ciąży. Złóżmy im głębokie wyrazy podziękowania, bo to co robią, zasługuje na to – powiedział.

Głos zabrali także burmistrz miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk oraz starosta Elżbieta Sadowska, która podziękowała za obecność na uroczystości.

Po przemowach pod pomnikiem Czynu Niepodległościowego delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze.

O oprawę muzyczną zadbali: Chór Kameralny Koe z Sokołowskiego Ośrodka Kultury – podczas mszy świętej oraz zespół „Szara Band”  z ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim  – pod pomnikiem.

Tego dnia senator Waldemar Kraska uczestniczył także w obchodach Święta Niepodległości w Siedlcach, gdzie wziął udział we mszy świętej w kościele św. Józefa oraz złożył wiązankę  kwiatów pod Pomnikiem Wolności. Kwiaty złożył również w Kosowie Lackim wraz z radną powiatowa Urszulą Krzymowska oraz Łosicach, wspólnie ze starostą Januszem Kobylińskim.

W imieniu pana senatora kwiaty z kwiaty złożyła także delegacja w Mszannie gm. Olszanka

Kosów Lacki

Kosów Lacki

Kosów Lacki

Siedlce

Siedlce

Siedlce

Łosice

Łosice

Łosice

Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2023 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.