Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

01 grudzień 2021

Droga Kosów Lacki - Chruszczewka Włościańska już po remoncie

Uroczyste otwarcie miało miejsce 29 listopada br. w miejscowości Chruszczewka Włościańska. Wzięli w niej udział: senator Waldemar Kraska, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, starosta Elżbieta Sadowska, wicestarosta Ryszard Domański, członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego Marek Ratyński, radni powiatowi Urszula Krzymowska i Andrzej Kietliński, burmistrz miasta i gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, sołtysi i mieszkańcy miejscowości.

- Cieszę się ,że drogi powiatowe w ostatnich latach są w tak szerokim zakresie remontowane, że nabierają wyższych standardów. - powiedział senator Waldemar Kraska - Kto tą drogą wcześniej jeździł wie, że była ona bardzo wąska, a do tego w złym stanie technicznym. Miało miejsce tu kilka wypadków, które skończyły się tragicznie. Ta nowa droga ułatwi nie tylko komunikację , ale poprawi też bezpieczeństwo. Widzimy że fundusze, które spływają do powiatu sokołowskiego z funduszy rządowych, m.in. z Polskiego Ładu, trafiają również do małych miejscowości. Ludzie tutaj też chcą  mieć takie same warunki do życia i rozwoju, jak mieszkańcy dużych miast. Nasz rząd dąży do tego, by niezależnie od miejsca zamieszkania, Polacy mieli zapewniony podobny dostęp do dobrych dróg i innej infrastruktury, do służby zdrowia, czy oświaty - dodał.

Głos zabrali także wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, kierownik delegatury Anna Kaszuba, którzy gratulowali mieszkańcom nowej inwestycji. Prowadząca  uroczystość starosta   Elżbieta  Sadowska podziękowała za wsparcie parlamentarzystom, a szczególnie senatorowi i wiceministrowi zdrowia Waldemarowi Krasce za wsparcie przy pozyskiwaniu środków z funduszy rządowych.

Powiat sokołowski środki finansowe na przebudowę drogi pozyskał w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość zrealizowanego projektu to 3 810 773,33 zł., z czego kwota dofinansowania pozyskana z RFRD to 2 622 898,41 zł. Wkład własny na wykonanie inwestycji zabezpieczyli inwestor - powiat sokołowski - 593 937,47 zł oraz partner gmina Kosów Lacki - 593 937,45.

Dzięki przebudowie drogi powiatowej nr 4219W na odcinku o łącznej długości 7033,40 metrów  powstała jezdnia z nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,0 metrów. Wykonane zostały także pobocza z kruszywa łamanego oraz zbudowane chodniki dla pieszych o łącznej długości 274 m. Wykonano również bariery zabezpieczające miejsca w rejonie przepustu w miejscowości Chruszczewka oraz oznakowanie poziome, przejścia dla pieszych i ustawiono drogowe znaki pionowe.

Nową trasę poświęcił proboszcz kosowskiej parafii, ks. kanonik Paweł Anusiewicz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim/ Życie Sokołowa 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Wręczenie symbolicznych czeków samorządowcom z terenu powiatu łosickiego, siedleckiego i sokołowskiego w ramach Rządowego Programu „Polski Ład” PGR 25.07.2022 r.
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2022 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.