Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

21 czerwiec 2022

Jubileusz 140-lecia OSP w Sokołowie Podlaskim oraz 110-lecia Orkiestry OSP

W niedzielę 19 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołowie Podlaskim świętowała 140-lecia istnienia. Było to także święto Orkiestry Dętej działającej przy jednostce, która obchodziła jubileusz 110-lecia.

O godzinie 11.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego obyła się msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie uczestnicy przeszli na plac przy OSP Cukrownia, gdzie odbyły się oficjalna część uroczystości.

Obecny senator Waldemar Kraska podczas swojego wystąpienia powiedział:  - Przy tego typu uroczystościach zawsze powtarzam, że przez wiele lat jeździłem jako lekarz w karetce pogotowia i miałem kontakt ze strażakami w trudnych momentach, gdy zagrożone było życie i zdrowie drugiego człowieka. Zazwyczaj to wy byliście pierwsi na miejscu zdarzenia, a pomoc udzielana poszkodowanym była z roku na rok na coraz wyższym poziomie – mówił. - Ostatnie dwa lata pokazały, że straż pożarna niosła też nieocenioną pomoc podczas pandemii i wojny na Ukrainie. Serdecznie dziękuję i gratuluję jubileuszu.

Pan senator wręczył prezesowi OSP Wojciechowi Wicherskiemu oraz kapelmistrzowi orkiestry Damianowi Wołyńcowi okolicznościowe grawetony.

Jubileusz był również okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych - złotym i brązowym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa,  złotą i brązową odznaką Za Zasługi dla Pożarnictwa Ziemi Sokołowskie. Okolicznościowe medale 140-lecia OSP otrzymali także z rąk prezesa Wicherskiego niektórzy z zaproszonych gości, w tym senator Waldemar Kraska.

Uroczystość zgromadziła wielu gości. Obecni byli: senator, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, senator Marek Adam Komorowski, będący przewodniczącym Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Antoni Tarczyński – prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Jacek Gromek – skarbnik zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Obecne były władze powiatu ze starosta Elżbietą Sadowską, przewodniczącym Rady Powiatu Jackiem Odziemczykiem i wicestarostą Ryszardem Domańskim, władze miasta z wiceburmistrzem Krzysztofem Dąbrowski oraz przewodniczącym Rady Miasta Waldemarem Hardejem, samorządowcy z gmin powiatu sokołowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, strażacy z okolicznych jednostek OSP, mieszkańcy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołowie Podlaskim powstała w  1881 roku. Uważana jest za najstarszą na terenie Podlasia.  Wydarzeniem dzięki któremu powstała był pożar, który rok wcześniej wybuchł w mieście i strawił znaczną jego część. Straż była bardzo aktywna, po roku od momentu założenia liczyła już 165 członków i ok. 60 wspierających.

Z kolei Orkiestra Dęta OSP Sokołów Podlaski powstała w 1912 r. i przez ten okres przechodziła burzliwe dziej. Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest Damian Wołyniec.

Po oficjalnych uroczystościach odbyła się część artystyczna i wspólny piknik.

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Święto PSP i nowy samochód strażacki 23.06.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2022 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.