Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Aktualności

24 czerwiec 2022

Dzień Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim połączony z przekazaniem nowego samochodu pożarniczego

- Ostatnie tygodnie obfitują w takie uroczystości i bardzo  mnie cieszy, że straże wzbogacają się w nowy sprzęt, strażacy otrzymują odznaczenia i awanse. Jest to docenienie waszej ciężkiej pracy, tego, że dokształcacie się, podnosicie swoje umiejętności. – powiedział senator Waldemar Kraska podczas uroczystości Święta Strażaka w PSP w Sokołowie Podlaskim – Samochód, który stoi obok nas może nie wygląda imponująco ale każdy wie jak ważny jest szybki dojazd do miejsca wypadku czy pożaru i wyposażenie w sprzęt ratujący życie ludzkie. Nowy samochód podnosi nie tylko prestiż jednostki, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu. – mówił senator - Cieszy mnie także to, że straże pożarne rosną w siłę i coraz więcej młodych ludzi chce tutaj służyć.  Serdecznie wszystkim państwu gratuluje. – zakończył.

Uroczystość odbyła się 23 czerwca br. na placu przy strażnicy w Sokołowie Podlaskim i połączona była z przekazaniem i poświęceniem nowego samochodu pożarniczego. Oprócz senatora Waldemara Kraski obecni byli: Agnieszka Kiljańczyk  dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w imieniu komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Rafał Wizner, starosta sokołowski Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, komendant powiatowy policji insp. Mariusz Okulus, samorządowcy, przedsiębiorcy z terenu powiatu sokołowskiego, Wśród zaproszonych byli także trzej emerytowani komendanci sokołowskiej straży: Józef Panasz, Roman Malinowski i Tomasz Wilk oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Wojciech Wicherski.

Podczas uroczystości przyznano także odznaczenia i wyróżnienia oraz wręczono awanse na wyższe stopnie.

Przekazano także komendzie lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą, którego poświecenia dokonał ks. kan. Krzysztof Kisielewicz – kapelan strażaków.

 

 

 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Wręczenie symbolicznych czeków samorządowcom z terenu powiatu łosickiego, siedleckiego i sokołowskiego w ramach Rządowego Programu „Polski Ład” PGR 25.07.2022 r.
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 25 633 97 59

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2022 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.