Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Komentarze

21 sierpień 2015

Podróż za jeden uśmiech

Lato tego roku słoneczne, upalne. Trudno więc dziwić się ministrom i samej premier, że ciągnie ich do wakacyjnych wojaży. Gdy jesienią ktoś zapyta któregoś ministra, gdzie był na wakacjach, ten z dumą będzie mógł odpowiedzieć: - Wszędzie!

Są na świecie trzy rzeczy, na które człowiek może bez przerwy gapić się i nie znudzić. Pierwsza to woda, druga to ogień, a trzecia - jak ktoś pracuje. Dlatego najchętniej rząd podróżuje tam, gdzie ludzie pracują. Jeżdżą więc ministrowie i patrzą do syta. Za nimi krok w krok podążają reporterzy, którzy patrzą jak oni patrzą i relacjonują to na bieżąco.

Jak wiemy, podróże kształcą. Takoż mylić może się ten, kto sądzi, że wyłącznie na patrzeniu cała sztuka polega. Rąbka tajemnicy uchyla nam sama premier Ewa Kopacz, wyznając: "Dzisiaj budujemy nasz program w oparciu o to, co słyszę. A słyszę bardzo dużo ważnych rzeczy". Tak więc poza organem wzrokowym aktywnie zaangażowany jest również organ słuchowy centralnych organów rządowych PO-PSL. Ta informacja w pewnym stopniu nawet uspokaja. „Nasz rząd stawia na innowacyjność” - tłumaczyła premier Kopacz w Krakowie i nikt nawet nie śmie myśleć inaczej. Wszak zamienić posiedzenia rządu w objazdowy cyrk, to prawdziwe Himalaje innowacyjności. Jeszcze wczoraj premier obserwowała jak wygląda z bliska czołg i żołnierze, dziś robi zakupy w Biedronce, a jutro ma zaplanowane wizyty w osiedlowym sklepie. Natomiast jak tylko dojadą ze stolicy krzesła i stoły, to z pewnością odbędzie się również jakieś posiedzenie rządu. Sezon grzybiarski za pasem? To może być kolejny arcyciekawy punkt kolejowej wyprawy roboczej rządu. Poza krzesłami i stołami zapakować trzeba będzie zestawy piknikowe, wiklinowe kosze i atlasy grzybów jadalnych.

Czy te podróże dadzą efekt? Na pewno. Pożywkę miały będą kabarety, a może z czasem też rynek księgarski ubogaci jakiś autorski przewodnik kolejowy po kraju. "O rządzie, który jeździł koleją" albo "Poszukiwacze zaginionego elektoratu" - to tylko takie dwa robocze tytuły. Ale plan ponoć był inny. Ponoć Platforma stara się kolejowymi podróżami rządu przekonać wyborców, że władza jest blisko ludzi. Już w październiku wyborcy znajdą prostszy sposób, aby przekonać Platformę do zjazdu na w pełni zasłużoną bocznicę.

Waldemar Kraska

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.