Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Komentarze

23 maj 2016

Bajki opozycji

- Tego rządu nie było, był chaos, zła zmiana, kneblowanie ust opozycji - oznajmił wszem i wobec na wtorkowej konferencji prasowej Grzegorz Schetyna. Tak lider PO podsumował półrocze władzy PiS.

Wiecie Państwo, ja nawet potrafię przewodniczącego Schetynę i jego kolegów w tym zrozumieć. Oni po ośmiu latach bumelanctwa i wsłuchiwania się w kojące kapanie ciepłej wody z kranu są niczym wyrwani z letargu. Tego rządu nie było, czy też sami z rozpędu przespali kolejne pół roku? I nie dziwi, że z tej swojej rozespanej perspektywy wszelka aktywność PiS musi robić na nich wrażenie chaosu. Bo tylko w pół roku przygotowanych zostało 78 projektów ustaw, z czego 52 już złożono w Sejmie. Od stycznia przyciągnięto do Polski inwestycje o wartości 250 mln euro - co wykazał minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Działa program 500+, wypłacane są obiecane pieniądze na dzieci. Ale tu znów słyszymy uwagi PO, że jest to program „wyjątkowo niesprawiedliwy”, który wyklucza 3 mln zł. Panowie! Osiem lat mieliście, aby zaproponować Polakom program lepszy! Gdy mówiliśmy o swoim na przedwyborczych spotkaniach z waszej strony słychać było jedynie, że to się nie uda, że tego nie da się zrobić, że to niemożliwe.

Opowiadając teraz bajki o tym, że tego rządu nie było, że był chaos, nie zawrócicie kijem Wisły. Podobnie z "kneblowaniem ust opozycji" - głosicie to na własnej sejmowej konferencji, do której macie pełne demokratyczne prawo i nie widzę, aby ktokolwiek choćby próbował Was go pozbawiać. Podobnie jak KOD-u, który demonstruje legalnie i ma do tego prawo. Więc nie opowiadajcie bajek o antydemokratycznym reżimie.

A skoro jesteśmy przy bajkach, to z dziecięcych lat pamiętam jedną Brzechwy, o mrówce: "Wół miał odwieźć do szkoły stół. Powiada do osła: Na wieś stół ten do szkoły zawieź." O to samo osioł nagabywał kozła, kozioł barana, ten Burka itd. Aż wreszcie mrówka wzięła stół i do szkoły zaniosła. Niestety, w życiu nie jest jak w dziecięcej bajce. Tu, jak się właśnie przekonujemy, bywa, że osioł z kozłem, baranem, Burkiem i całą resztą... mają do mrówki całą listę uwag.

Ale nic to! Była już bajka, więc dalej śpij słodko Szacowna Opozycjo. Śnij swe sny o ciepłej wodzie w kranie, zielonej wyspie, oraz też te mniej oficjalne: o "murzyńskości" czy innej "kamieni kupie" przy ośmiorniczkach. Dobranoc.

WALDEMAR KRASKA

20 maja 2016 

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

Biuro interwencji PiS

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488
czynne:

poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.