Wersja dla niepełnosprawnych
Powiększ czcionkę AAA
Waldemar Kraska

Waldemar

Kraska

Senator RP

Komentarze

21 wrzesień 2016

Opozycyjny rock and roll

Wielu może to zdziwić, ale lubię Hołdysa. Przy jego piosenkach bawiłem się na maturze, towarzyszyły nam one na wielu prywatkach. Lata mijają, a Hołdys bawi niezmiennie.

Choć już nie muzycznie, bowiem od lat zespół Perfect wspaniale radzi sobie bez niego. Ale natury nie zmienisz. Muzyk jest muzykiem. Przyzwyczajenie, że ludzie tańczą tak, jak się im zagra pozostaje. Hołdys został więc publicystą i teraz pisze jak ma być. To znaczy, jak on by chciał, żeby było. W tej konwencji napisał artykuł do "Newsweeka", w którym skrytykował niemożności opozycji. Artykuł okazał się tak dobry, że redakcja go nie zamieściła. Dlatego w internecie zamieścił go Hołdys osobiście, co wywołało euforię w redakcji Michnika. "Najważniejszy artykuł tego roku" - pisali.

               A co napisał Hołdys? A to, że opozycja nie istnieje. Nie działa, nie proponuje własnych rozwiązań. Po prostu jej nie ma. Przyznacie, że to odkrycie urasta do miary Kopernikowskiego, jeśli pamiętamy, że ma miejsce wśród dziennikarzy z ulicy Czerskiej. Tak Hołdys otworzył im okno i zdali sobie sprawę, że jest dzień. Zrozumieli, że tylko wyśmiewany przez lata PiS, potrafił stworzyć szeroką opozycję wobec "tłustych kotów" (określenie Tomasza Lisa) z PO i PSL, której dziś nie sposób powtórzyć. A przynajmniej nie tymi ludźmi.

               Mamy demokrację. A w demokracji opozycja jest potrzebna, rozsądna krytyka jest potrzebna i debata. Tymczasem u nas lider opozycyjnej PO ze swej przeciekającej łódki wyrzuca za burtę najtłustszych (Michał Kamiński), zaś lider opozycyjnej .Nowoczesnej łapie wpadkę za wpadką. Zaś lider opozycyjnego KOD przychodzi na pogrzeby zupełnie mu nieznanych bohaterów narodowych (Kijowski nie potrafił powiedzieć, jak miała na nazwisko "Inka") i dziwi się, że jest z nich wypraszany. "Ale w koło jest wesoło" - aż chciałoby się zacytować dawny szlagier Hołdysa.

               Z tego wszystkiego nie dziwi, że podopieczni Petru otwierają w Siedlcach biuro, do którego nikt nie zagląda. Od lat pracownicy stołecznych firm są zainteresowani działką za miastem, gdzie mogą sobie odetchnąć, nieniepokojeni. A Hołdys, jak przed laty. Uprawia rock and roll - co po polsku znaczy "kołuj się i kręć".

Waldemar Kraska 

16 września 2016 roku

Newsletter

Zapiszwypisz
 

Multimedia

Dożynki Powiatu Sokołowskiego 28.08.2022
 
Biura senatorskie

08-300 Sokołów Podlaski
ul. Ks. Bosco 4,
tel./fax. (25) 781 34 47; tel. 519 395 675
e-mail: biuro@kraska.home.pl

 

Filie Biura

08-110 Siedlce
ul. Świętojańska 4
tel. 692 386 488, 25 633 97 59,

 

© 2024 Waldemar Kraska. Wszelkie prawa zastrzezone.